۵ نکته کلیدی در مورد سئو

نقش آدرس وب سایت در سئو
فوریه 21, 2016
سامسونگ سالی ۱میلیارد دلار به مایکروسافت برای گوشی های اندرویدی خود پرداخت میکند!
فوریه 22, 2016

۵ نکته کلیدی در مورد سئو

اکثر ما واژه سئو را شنیده‌ایم، سئو در واقع مخفف عبارت Search Engine Optimization است، یعنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو .بعبارتی سئو به ما کمک میکند که در نتایج جست و جوی شبکه های اجتماعی امتیاز بالایی داشته باشیم، اهمیت موضوع سئو از آنجاست  که بیشتر کاربران از موتورهای جستجو برای پیدا کردن اطلاعات مورد نظرشان استفاده می‌کنند، پس دانستن نکات کلیدی در مورد سئو به ما کمک می‌کند یک وب سایت با رتبه بالا و در نتیجه بازدید بیشتر داشته باشیم که این امر در نهایت با توجه به خدمتی که ما در وب سایت خودمان ارائه می‌کنیم برای ما بسیار مهم خواهد بود. به عنوان گرداننده ی یک وب سایت باید بدانیم چگونه وب سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنیم در ادامه به چند نکته کلیدی اشاره میکنیم:

وب سایت معتبر داشته باشیم 

ما باید دارای یک وب سایت با محتوای با ارزش، خدمات مفید و یا محصول معتبر باشیم که در نهایت منجر به شهرت ما و در نتیجه باعث قدمت وب سایت ما شود. سابقه یک وب سایت و طول عمر دامنه آن تاثیری بسیار مهمی در رقابت سئو دارد، همچنین اگر ما بتوانیم کاربرانی داشته باشیم که به طور مرتب از وب سایت ما بازدید می کنند یا مطالب وب سایت ما را به اشتراک می گذارند، می توانیم بگوییم دارای یک وب سایت مشهور هستیم عامل مهم دیگر یعنی محتوای با ارزش هم باعث می شود که محتوای ما توسط کاربران به اشتراک گذاشته شود و همچنین سبب می شود همواره کاربران ثابتی داشته باشیم.

بصورت ویژه و فعال در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشیم

تاثیری که شبکه های اجتماعی در نتایج جستجو دارند به سرعت در حال افزایش است، برای استفاده درست از شبکه های اجتماعی می توانید میانگین اشتراک گذاری محتوایی هایی را  که در شبکه های مجازی منتشر می کنید محاسبه کنید و عوامل اشتراک گذاری هر پست و محتوا را بررسی کنید، به عنوان‌ها انتخابی دقت کنید، به تعداد افرادی متخصصی که محتوا شما را تایید می کنند، پستهایی که دارای مخاطب کمتری هستند را شناسایی کنید و عوامل عدم استقبال آنها را بررسی نمایید. امروزه برای اینکه بتوانیم میانگین بازدید وب سایت خودمان را افزایش دهیم باید در زمانی مفید و طولانی، کار جدی و حرفه ای در شبکه های اجتماعی انجام دهیم.

لینک وب سایت های معتبر را داشته باشیم

با توجه به اینکه لینک، یکی از هسته هایی است که موتورهای جستجو ساختار خود را براساس آن می سازند، داشتن لینک معتبر از وبسایت های پربازدید دیگر اهمیت زیادی دارد.

وب سایتی با طراحی جذاب و کاربری آسان داشته باشیم 

این نکته ممکن است در ابتدا بسیار نا مفهوم به نظر برسد اما چون  موتورهای جستجو هدفشان راضی کردن کاربر است، اگر کاربری هنگام جستجو وب سایتی را مشاهده کند که از لحاظ طراحی زیبا نیست و بارگذاری آن هم مشکل دارد بدون شک موتورهای جستجو به خصوص گوگل نتوانسته است مشتریان خود را راضی نگه دارند پس به همین دلیل باید به طراحی وب سایت، ثبات کاربران و سرعت لود صفحات اهمیت فراوان دهیم. برای تحقق این هدف می توان با ساختن صفحات اصلی، صفحاتی که در مورد یک موضوع خاص تمامی منابع و لینک ها را در خود جای دهند کاربران بیشتری را جذب خواهند کرد، چون کاربران در این شرایط در مدت زمانی کوتاه اطلاعات مفید و کاملی بدست می آورند. همچنین برای راضی نگه داشتن و جذب بیشتر کاربران باید تبلیغات وب سایت را تا حد ممکن کم کنیم.

نکته آخر

اما یکی از نکات مهم که کمتر به آن توجه شده است این است که ما به عنوان یک مدیر وب سایت و  یا عضو تیم های سئو باید تفکر بلند مدت داشته باشیم، و برای کاربران خود ارزش فراوانی  قائل شویم و برای رسیدن به رتبه بالاتر دست به هر ترفند بی ارزشی نزنیم، برای افزایش سئو باید بلند مدت اندیشید و به آمار و نتایج مقطعی دل خوش نکرد چون فاکتورهای قدیمی موتورهای جستجو هیچ وقت تغییر پیدا نمی کنند مانند همان نکاتی که که قبلا به آن پرداختیم. دلیل اصلی که نباید زیاد به دنبال الگوریتم های جدید و سازگاری با آنها باشیم این است که مثلا گوگل هر هفده و نیم ساعت الگوریتم های خود را به روز می کند پس با همه این تغییرات خیلی مهم است که همیشه نکاتی را دنبال کنیم که وضعیت ثابت و رو به رشدی دارند. قانون نانوشته و پراهمیت سئو صبر و شکیبایی است، پس همواره داستان معروف مسابقه لاک پشت و خرگوش را به یاد داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *